ברוכים הבאים לשנת 2020! שנת 2020 היא שנה שבה היחס בין בני האדם לבין מסעדות בעולם הוא כמעט יחס של 1:1. אנחנו כמובן צוחקים, אבל כדאי שנכיר את העובדה הזו – הולך המסעדנות הולך וגדל, עם קונספטים חדשניים של ארוחות, עיצובים מדליקים ויצירתיים ובעיקר המון המון אוכל טוב. נשאלת השאלה איך, בעולם שבו יש כל כך הרבה היצע של מסעדות, משאירים את הביקוש גבוה וגורמים ללקוחות לבחור דווקא במסעדה שלכם? ובכן, התשובה לשאלה הזו מתחילה בדברים הכי קטנים, אז בואו נבין איך שלטים למסעדות קשורים לדבר הזה, וכן – הם קשורים בהחלט.

מה בין שלטים למסעדות לבין ביקוש?

זה אולי נשמע תמוה, אבל אתם בטוח מכירים את המושג רושם ראשוני. ממש כמו שכשאתם הולכים לראיון עבודה מתקבל מכם רושם ראשוני, שכדאי שיהיה כמה שיותר טוב וזכיר, כך גם המסעדה שלכם משאירה רושם ראשוני ברגע הראשון שניגשים אליה. ומי הראשון שפוגשים אותו בדרך לכניסה למסעדה שלכם? נכון מאוד – השלט שלכם.

שלטים למסעדות הם הדבר הבסיסי והחשוב ביותר שצריך שיהיו במסעדה שלכם, גם בגלל אותו רושם ראשוני שלרוב יקבע אם הלקוח יבחר להיכנס למסעדה שלכם או לא, אבל לא רק. שלט על המסעדה היא הדרך שלכם לתקשר את הפרטים שלכם כמו שם המסעדה, שעות פעילות ומספר הטלפון של המסעדה, כך שגם מי שלא לחץ לייק בעמוד הפייסבוק או האינסטגרם שלכם, תיירים, עוברי אורח ואנשים מבוגרים יוכלו גם הם לקבל את המידע החשוב ולקבל את ההחלטה אם לאכול אצלכם היום או לא.

שלטים למסעדות – מה חשוב לדעת?

אחד הדברים החשובים לדעת לגבי שלטים למסעדות הוא קודם כל שהיצע השלטים הוא ענק, כך שלבחירת השלט שלכם אתם צריכים לבוא ממוקדים ויודעים בדיוק מה אתם רוצים. איך עושים את זה? פשוט מאוד – שואלים את עצמכם את השאלות הנכונות.

כשאנחנו אומרים שאלות נכונות אנחנו מתכוונים ללדעת בדיוק מה המסעדה שלכם מציעה. שלט עץ, לדוגמה, לא יתאים למסעדה אורבנית בקונספט שולחנות בר גבוהים, כמו ששלט ניאון לא יתאים לבית קפה שכונתי באווירה כפרית. ברגע שתדעו בדיוק לאן אתם מכוונים, לאיזה קהל יעד אתם פונים ומה אופי המסעדה שלכם – תוכלו לקבל החלטה לגבי איזה מבין שלטים למסעדות הוא השלט שמתאים למסעדה שלכם.

גדלים נפוצים של שלטים למסעדות

בגלל שהיצע השלטים הוא ענק, אחד הדברים שמבדילים בין שלט לשלט הוא נושא הגודל. גם כאן גודל השלט ייקבע בהתאם לאופי המסעדה, גודל המסעדה, מיקום השלט ועוד. כאשר מדברים על שלטים גדולים שמוצבים מחוץ למסעדה ומטרתם להיראות למרחקים כדי למשוך אליכם את העוברים והשבים, מדובר בדרך כלל על שלטים בגודל גדול של 2 מ'*1.5 מ'. יש כמובן גם גדולים וקטנים יותר.

לעומת זאת כשמדברים על שלטים שמוצבים בכניסה למסעדה, שלטים שמותאמים יותר להצמדה לדלת הכניסה למסעדה, מדברים יותר על שלטים בגודל של 30 ס"מ*20 ס"מ, 50 ס"מ*35 ס"מ ועוד.

מחיר של שלטים למסעדות

גם בנושא המחיר קיים טווח יחסית רחב שמשתנה בהתאם לאותם גורמים שציינו קודם – גודל השלט, החומר ממנו עשוי השלט, עיצוב השלט, החברה המעצבת את השלט ועוד. הטבלה הבאה תפרט עבורכם טווחי מחירים סטנדרטיים עבור שלטים למסעדות, וכל מה שלכם נשאר לעשות זה פשוט לבחור שלט ולצאת לדרך. בהצלחה ובתאבון!

סוג השלט טווח מחירים
שלט מואר למסעדה 900-1,400 ש"ח
שלטי לד קטנים 400-550 ש"ח
שלט מואר לעסק 550-700 ש"ח
שלט מעוצב ומואר 1,000-2,220 ש"ח
שלט אלומיניום 200-350 ש"ח
שלט זכוכית קטן 150-220 ש"ח
שילוט לעסקים 1,200-1,700 ש"ח
שלט עץ 300-420 ש"ח